ده دلیل مهم برای داشتن یک وبسایت

دلایل مهم نیاز به وبسایت (چرا به وبسایت نیاز داریم؟) سلام به همه خوش آمدید. در ویدیوی امروز من ده دلیل مهم برای داشتن یک وبسایت را به شما نشان خواهم داد. در عصر حاضر داشتن یک وب سایت برای راه اندازی یک شغل یا کسب کار موفق بسیار ضروری است که اگر این کار…

دلایل مهم نیاز به وبسایت (چرا به وبسایت نیاز داریم؟)

سلام به همه خوش آمدید. در ویدیوی امروز من ده دلیل مهم برای داشتن یک وبسایت را به شما نشان خواهم داد. در عصر حاضر داشتن یک وب سایت برای راه اندازی یک شغل یا کسب کار موفق بسیار ضروری است که اگر این کار را به درستی انجام دهید، می‌توانید رشد و پیشرفت زیادی در حرفه خود داشته باشید. بنابراین امروز ما قصد داریم تمام عواملی که داشتن یک وب سایت را ضروری می کند، بررسی کنیم، پس بیایید شروع کنیم.

1- ایجاد حضور آنلاین

اولین و مهمترین دلیل برای ساخت یک وب سایت، ایجاد حضور آنلاین برای حرفه، کسب و کار یا برند شخصی شما است که با وب سایت می‌توانید خدمات، مهارت‌ها و محصولات خود را به مشتریان یا کارفرمایان بالقوه به نمایش بگذارید. پس یک وب سایت خوب طراحی شده برای رسیدن به این هدف به شما کمک میکند و باعث می‌شود که کسب و کار خود را جدی بگیرید و اعتبار و اعتماد قابل توجهی را در بین مخاطبان ایجاد می‌کند.

2- ایجاد برندسازی

بسیاری از شرکت‌ها و یا کسب‌وکارهای امروزی از رنگ‌های خاص، لوگو و یا پیام‌های مختلف برای ایجاد هویت و یک برند ثابت استفاده می‌کنند. بنابراین طراحی یک سایت مناسب فرصتی را برای ایجاد نام تجاری خود به صورت آنلاین فراهم می کند و می توانید شناخت برند را افزایش دهید و کسب و کار خود را به یاد ماندنی تر کنید.

3- کاهش بسیار زیاد هزینه‌ها در عین حال افزایش مشتری‌ها

چرا به وبسایت نیاز داریم؟

برای کسب و کارهایی که محصولاتی به فروش می‌رسانند و یا خدماتی ارائه می‌دهند، داشتن یک وب‌سایت که به مشتریان اجازه خرید و پرداخت آنلاین را بدهد، بسیار با ارزش است. چرا که نیازی به پرداخت هزینه‌های سرسام آور رهن و اجاره ندارید و در عین با کمی خلاقیت می‌توانید به مخاطبان بسیار بیشتری دسترسی داشته باشید.

مثال: مقایسه هزینه‌ راه‌اندازی کسب و کار سنتی و طراحی یک سایت فروشگاهی مدرن

حداقل هزینه اجاره یک دفتر یا مغازه مناسب در یک شهر:
هزینه رهن: 100 میلیون تومان سالانه
هزینه اجاره: 5 میلیون ماهانه
هزینه برق و آب و گاز و رفت و آمد: 1 میلیون ماهانه
ضرر ناشی از مبلغ در رهن با احتساب سود بانکی: 1.5 میلیون ماهانه
مجموع هزینه‌‌ها: 100 میلیون رهن به صورت سالانه و 7.5 میلیون اجاره هر ماه

حداقل هزینه یک وبسایت حرفه‌ای فروشگاهی:
هزینه طراحی سایت: 15-20 میلیون تومان مادام العمر
هزینه دامنه و هاست: 1 میلیون تومان سالانه یا ماهی 85 هزار تومان
مجموع هزینه‌ها: 15-20 میلیون مادام العمر و 85 هزار تومان ماهانه

4- 24 ساعته در دسترس

یکی از بزرگترین مزایای داشتن یک وب سایت این است که 7 روز هفته به صورت 24 ساعته در دسترس است. این به مشتریان بالقوه اجازه می دهد تا در هر زمان به اطلاعات و خدمات شما دسترسی داشته باشند که نسبت به ساعات کاری سنتی که 9 صبح الی 5 عصر هستند بسیار بهتر است.

5- بازاریابی و صرفه جویی در زمان

چرا به وبسایت نیاز داریم؟

در حال حاضر وقتی صحبت از بازاریابی به میان می آید، یک وب سایت می تواند ابزار بازاریابی قدرتمندی باشد که به شما امکان می دهد محصولات و خدمات و نظرات مشتریان را به اشتراک بگذارید و پیشنهادات ویژه را تبلیغ کنید. همچنین برای هر محصول یا خدماتی که دارید، می‌توانید محتوای ارزشمند، توضیحات و دستور العمل‌ها را به شکل پست و ویدئو آماده کنید تا مشتری‌ها به درک مناسبی از آنچه که شما ارائه می‌دهید برسند. بنابراین نیاز نیست بارها و بارها برای هر محصول ساعت‌ها زمان صرف آموزش و بازاریابی کنید. خود این فرایند نیز باعث جذب مشتری‌های بیشتر می‌شود.

6- ایجاد تعامل با مشتری

یک وب سایت خوش ساخت بستری را برای مشتریان فراهم می کند تا از طریق فرم‌های تماس، ربات‌های چت و شبکه‌های اجتماعی با کسب و کار شما ارتباط برقرار کنند. در واقع با داشتن راه‌های مختلف ارتباط با مشتریان، می توانید باعث افزایش رضایت و وفاداری مشتری بشوید.

نکته مهم: داشتن سایت برای صاحبان کسب و کارهای محلی نیز می‌تواند بسیار مهم باشد چرا که کاربران می‌توانند از طریق جستجو در گوگل به متخصصان یا محصولات مورد نیاز خود در محل سکونت یا استان خود دسترسی داشته باشند.

7- قابلیت تجزیه و تحلیل

یک وب سایت با قابلیت‌های تجزیه و تحلیل به شما این امکان را می‌دهد تا رفتار کاربران، ترافیک وب سایت و سایر معیارهایی بازاریابی را بررسی کنید. این موضوع به شما این بینش را می‌دهد که کدام صفحات و محتوا و یا محصولات در بین مخاطبان شما محبوب‌ترین هستند و این به صورت کلی منجر فروش و سود بیشتری می‌شود.

8- اکنون نوبت به رقابت می رسد!

اما نیازی به رقابت وجود ندارد، تعداد مشتری ها و کاربران فضای اینترنت هر روز در حال گسترش و زیادتر شدن است طوری که در سال 1400 بیش از 86 درصد مردم از اینترنت استفاده می‌کنند و این یعنی امکان دسترسی به 70 میلیون کاربر وجود داره. کافیه با خلاقیت و تمرکز در حوزه مورد علاقه خود با صبر فعالیت کنین و بعد از مدتی مخاطبان مرتبط با کسب و کارتون رو پیدا میکنین بدون اینکه نگران رقابت باشین و اینم در نظر بگیرین که منبع رزق روزی شما خداست نه رقبا.

بنابراین با ایجاد یک حضور آنلاین می توانید به بیشتر دیده شدن خود کمک کنید و به مخاطبان بیشتری دست پیدا کنید.

9- هزینه کمتر تبلیغات

داشتن یک وب سایت در مقایسه با روش‌های تبلیغات سنتی مانند رادیو یا تلویزیون و روزنامه‌ها بسیار به صرفه‌تر است و می‌توانید به مخاطبان گسترده‌تری دسترسی داشته باشید. برخی از هزینه های اولیه مرتبط با طراحی و توسعه وب سایت، هزینه های نگهداری و بازاریابی مداوم به طور کلی بسیار کمتر از هزینه های مرتبط با سایر کانال های بازاریابی است.

بسیار از صاحبان کسب و کار، هنوز کار خود را شروع نکرده اند به فکر تبلیغ هستند در حالی که نباید فراموش کرد که بهترین تبلیغ، فعالیت مستمر و تولید محتوای ارزشمند در حوزه مورد علاقه تان است. اگر به خوبی محتوا و محصول با ارزش ایجاد نکرده باشید تبلیغات نه تنها نتیجه ی مثبتی ندارد بلکه باعث آسیب به برند و کسب و کار شما میشود.

10- یک زمینه محکم برای رشد و گسترش

چرا به وبسایت نیاز داریم؟

در نهایت دهمین و آخرین دلیل برای داشتن یک وب سایت این است که خیالتان را از بابت رشد کسب و کار در آینده راحت می‌کند. چرا که این امکان را به شما می‌دهد که هر چقدر می‌خواهید قابلیت‌های سایت، تعداد محوصلات و خدمات را افزایش بدهید و به بازارهای جدید وارد شوید چرا که تجارت شما گسترش می یابد.

شاید این سوال پیش بیاد چرا فقط از فضاهای مجازی استفاده نکنیم!؟

  • دلیل اول: اینکه فضاهای مجازی در کشورمان هر لحظه ممکن است فیلتر شوند و در حال حاضر همه شبکه های اجتماعی فیلتر شدند.
  • دلیل دوم: وبسایت وابسته به شخص یا سازمان خاصی نیست! بلکه کاملا تحت کنترل صد در صدی شماست و می‌توانید به صورت ساعتی، روزانه، هفتگی و ماهانه به صورت اتوماتیک بک آپ بگیرید.
  • دلیل سوم: به هر شکلی که بخواهید می‌توانید آن را طراحی کنید و ویژگی‌های زیادی را می‌توانید مطابق نیازتان به آن اضافه کنید.
  • دلیل چهارم: امکان گسترس سایت متناسب با گسترس کسب و کار وجود دارد و به راحتی می‌توانید کاربران و مشتری ها را مدیریت کنید و همچنین پست‌ها و محصولات قابلیت جستجو نیز دارند.
  • دلیل پنجم: قیمت محصولات یا خدماتی که ارائه می‌دهید را هر طوری که دوس دارید تعیین می‌کنید و تخفیف‌ها را در زمان مورد نظر بدون اینکه نگران سر کله زدن بعضی مشتریان برای تخفیف گرفتن باشید.
  • دلیل ششم: بدون حضور پشتیبانی یا ادمین و در هر ساعت شبانه روز می‌توایند فروش داشته باشید و پول مستقیما وارد حسابتان می‌شود.

اولین دیدگاه را بنویسید

آموزش و طراحی سایت مرادیز وب
مهدی مرادی

من یک کارآفرین و آموزش‌دهنده وردپرس هستم که برای کیفیت کار بسیار ارزش قائلم تا سایت‌هایی فوق‌العاده طراحی کنم. همچنین علاقه بسیار زیادی به مباحث قانون جذب دارم و سال‌ها مطالعه و تحقیق کردم. اگر به کارهایی که آموزش و انجام می‌دهم علاقه‌مندید، بسیار خوشحال می‌شوم منو از طریق سایت و فضای مجازی دنبال کنید.

فهرست محتوا

مطالب بیشتر شبیه این

مقاله‌ها و ویدئوهای مرتبط

ایمیل‌هایم را دریافت کن

ایمیل‌های رایگان هفتگی برای به اشتراک گذاری جدیدترین آموزش‌ها و محتوای عالی. بدون هرزنامه و مزاحمت، من به حریم خصوصی شما احترام میذارم.

آموزش و طراحی سایت مرادیز وب